Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli novembris võrreldes oktoobriga -0,3% ja võrreldes eelmise aasta novembriga -1,7%, teatab statistikaamet.

- Tootmine saeveskis.
- Foto: Andres Haabu
Tootjahinnaindeksit mõjutas novembris võrreldes eelmise kuuga keskmisest enam hindade langus elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises ning mööblitootmises, samuti hindade tõus puidutöötlemises ja puittoodete tootmises.
Mulluse novembriga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam hinnalangus
elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises, kütteõlide ja
toiduainete tootmises ning kemikaalide ja
keemiatoodete tootmises, samuti hinnatõus elektroonikaseadmete tootmises ja mäetööstuses.
Ekspordihinnaindeksi muutus oli novembris võrreldes oktoobriga -0,3% ja võrreldes mulluse novembriga -3,6%. Eelmise kuuga võrreldes langes novembris keskmisest enam elektrienergia, mööbli ja metallide hind, samas tõusis metsamaterjali, kummi- ja plasttoodete ning jookide hind.
Impordihinnaindeksi muutus oli novembris võrreldes oktoobriga -0,2% ja võrreldes eelmise aasta novembriga -4,4%. Eelmise kuuga võrreldes langes novembris keskmisest enam elektrienergia, põllumajandussaaduste ja nahktoodete hind, samas tõusis naftasaaduste, rõivaesemete ja tekstiiltoodete hind.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!